Терміново! За скандального олігарха взялись – Венедіктовій вдалось: майно забрали. Країна гуде



Хороші і важливі новини. «Олігархи» – це вже не діагноз і не вирок для системи. Незважаючи на системний опір окремих високопоставлених посадовців, на превеликий жаль, в українських органах влади, нам вдалося добитися проміжного, але дуже чутливого результату в питанні розслідування кримінального провадження щодо розтрати понад 2,5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит».

Такими словами почала свій допис у соціальній мережі Фейсбук генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

Далі прямим текстом:

Прокурори Офісу Генерального прокурора на даний момент систематизують і аналізують отриману інформацію про таке втручання в роботу органів правопорядку і національних судів. Якщо ці дані знайдуть своє об’єктивне підтвердження і в кримінально-процесуальному аспекті, прокурори негайно внесуть відповідні відомості до ЄРДР щодо зазначених осіб, які відстоювали інтереси підозрюваних у цій справі.

Напередодні Офіс Генпрокурора передав до АРМА арештоване майно у провадженні про розтрату понад 2,5 млрд грн коштів банку «Фінанси та Кредит». Це активи, що належали кінцевому бенефіціарному власникові банку: корпоративні права, грошові кошти та 26 об’єктів нерухомості загальною площею понад 22 тис м кв, зокрема, оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення, розташовані у центральних частинах Києва, Харкова, Полтави та Кривого Рогу. У разі ухвалення судового рішення про їх конфіскацію, активи та накопичені з відповідної суми відсотки будуть перераховані до державного бюджету.

Хочу висловити окрему подяку всьому керівництву Агентства з розшуку та менеджменту активів, а саме Віталію Сигидину, Володимиру Павленку і Філіпу Проніну за злагоджену роботу і готовність приймати державні рішення. Також хочу подякувати керівництву Державної служби фінансового моніторингу України в особі її керівника Ігоря Черкаського.

У прес-службі Офісу генпрокурора додали наступне:

Слідством встановлено, що офшорна компанія, пов’язана із кінцевим бенефіціарним власником банку, у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між українським банком та іноземними банками укладено договори застави на суму понад 113 млн дол США. Цими договорами український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, розміщеними на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.


У 2015 році через невиконання зобов’язань офшорною компанією, за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків українського банку близько 113 млн. доларів США, що на той час еквівалентно 2,5 млрд грн. Такі дії вплинули на ліквідність банку, що, зрештою, позначилося на його платоспроможності та сприяло початку процедури ліквідації фінустанови.

У рамках кримінального провадження повідомлено про підозру восьми особам: кінцевому бенефіціарному власникові, голові правління банку та керівництву фінустанови. Наразі триває процес з виявлення та передачі в АРМА активів осіб, причетних до кримінального правопорушення.

Відзначимо, що як повідомляє “Економічна правда”, Київський суд скасував обмеження, які були накладені на 50,3% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (Ferrexpo Poltava Mining), який належить Ferrexpo AG Switzerland Костянтина Жеваго.

У червні Печерський районний суд Києва знову встановив обмеження в розмірі 50,3% акцій Полтавського ГЗК, що належать гірничорудній компанії бізнесмена Костянтина Жеваго Ferrexpo AG, єдиному акціонеру ПГЗК.

У січні 2020 року український суд встановив обмеження у розмірі 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining (Полтавський ГЗК), який належить Ferrexpo AG Switzerland, єдиному акціонеру FPM. Згодом Апеляційний суд Києва зняв арешт.

Національний банк розпочав примусове стягнення з ексвласника банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго 1,5 мільярда гривень за рішенням суду.

Костянтин Жеваго був депутатом Верховної Ради 3-8 скликань, зокрема від “Блоку Юлії Тимошенко” (у 5-6 скликаннях) і як самовисуванець.

9 жовтня директор ДБР Роман Труба заявив, що екс-нардепа оголосили в розшук по Україні та планують оголосити у міжнародний розшук у провадженні, яке розслідує ГБР.

Жеваго підозрюють у причетності до схеми щодо розтрати і легалізації 2,5 млрд грн банку “Фінанси та Кредит”.

За даними ДБР, офшорна компанія у 2007-2014 рр. відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а банк “Фінанси і кредит” поручився за неї перед іноземними банками запорукою у понад 113 млн доларів. У 2015 році іноземні банки стягнули з рахунків “Фінанси і кредит” ці гроші. Заставу вони списали одразу після того, як банк “Фінанси і кредит” оголосили неплатоспроможним.

11 жовтня в САП повідомили, що детективи НАБУ за погодженням антикорупційних прокурорів повідомили про ще одну підозру Жеваго щодо внесення недостовірних відомостей в декларації. Розслідування детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з 2017 року.

У жовтні Жеваго з власної ініціативи залишив посаду генерального директора компанії Ferrexpo, мажоритарієм та CEO якої він є.

Терміново! За скандального олігарха взялись – Венедіктовій вдалось: майно забрали. Країна гуде Терміново! За скандального олігарха взялись – Венедіктовій вдалось: майно забрали. Країна гуде Reviewed by Moderator on грудня 09, 2020 Rating: 5

Немає коментарів